CWZS Zawisza

Stowarzyszenie Wioślarskie

ENEA MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW 2018

W dniach 4 – 5 sierpnia na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie.

W tym roku w Mistrzostwach mogli wziąć udział zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 2004 – 2005.
Zawodnicy w tym wieku mogą startować tylko na wiosłach typu Macon, czyli popularnych „łyżeczkach”
Dystans rozgrywania wyścigów młodzików wynosi 1500 m.

Stowarzyszenie Wioślarskie CWZS Zawisza podczas zawodów reprezentowały trzy osady:

st. Wiktoria Karwacka

Ósemka dziewcząt ścigała się dwa razy, pierwszy bieg „o tory” przegrała, natomiast w finale nasze dziewczyny na ostatniej pięćsetce wyszły na prowadzenie zdobywając złoty medal.

Dziewczęta z dwójki podwójnej musiały się ścigać w repasażach awansując do finału A. W finale ostatecznie uplasowały się na szóstej pozycji.

Do Mistrzostw Polski w czwórce podwójnej chłopców zgłosiło się 6 osad. Nasza osada zdecydowanie wygrała „bieg o tory”. W finale nasza czwórka prowadziła bieg przez ponad tysiąc trzysta metrów, jednak jednemu z zawodników niefortunnie wiosło wyśliznęło się z ręki i złamało. Ostatecznie czwórka Zawiszy zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski.