CWZS Zawisza

Stowarzyszenie Wioślarskie

ENEA MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2018

W dniach 4 – 5 sierpnia na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. W zawodach mogli wziąć udział zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 1996 – 1999.

Stowarzyszenie Wioślarskie CWZS Zawisza do regat zgłosiło:

Jedynka wagi lekkiej – Mateusz Kraska

Jedynka wagi ciężkiej – Szymon Krawisz

Dwójka bez sternika - Szymon Krawisz, Mateusz Kraska

Szymon musiał startować w repasażu, z którego awansował do półfinału A/B. Natomiast w półfinale dopłynął do mety z dużą stratą do trzech pierwszych jedynkarzy awansujących do finału A. W finale B nasz zawodnik zajął ostatecznie 6 miejsce.

Mateusz pewnie wygrał swój przedbieg, awansując bezpośrednio do niedzielnego finału. W finale również nie miał sobie równych, prowadząc cały wyścig od startu do mety ostatecznie zdobył złoty medal. Drugi był Maciej Wiśniewski  z Drakkaru Gdańsk, ze stratą do Mateusza 4,45 sek, zaś brąz zdobył Radosław Krzewiński z Lotto Bydgostii.

W dwójce bez sternika zgłosiło się 9 osad. Nasza dwójka była druga w przedbiegu, co dało jej awans do finału A. Finałowy wyścig był podobny do przedbiegu; nasza osada „rozkręcała” się na dystansie. Na pierwszym pomiarze czasu była piąta ze stratą do prowadzących ponad 4 sek. Na 1500 metrze nasi byli na czwartej pozycji ze stratą 2 sek. do prowadzącej osady z AZS-u Toruń. Mateusz i Szymon świetnie finishowali czym przesunęli się na drugą pozycję.

Trenerem zawodników jest Michał Plewiński.